למידה התנסותית חווייתית
צור קשרקישוריםלקוחות וממליציםמשפחה משחקתחינוך התנסותיראשי

פיתוח מנהלים


המנהל בארגון , מהווה את המרכיב המרכזי בהנעת צוותים ותהליכים בארגון . בכל דרגת ניהול השפעתו משתנה וגדלה עם התקדמותו בארגון , הוא נדרש לרכוש ידע להתמקצע ולהתאים את יכולותיו לסביבה דינאמית , שבה לעיתים קרובות הוא אינו מקור הידע והסמכות העיקרי . אופיו של המנהל יכולותיו ונחישותו להבין את המציאות שעומדת לפניו ובהתאם אליה, לגבש חזון עבור אנשיו , לרתום ולהניע אותם למשימות שונות , להתגבר על מכשולים וקונפליקטים תוך התייחסות למימדים האישים, הבינאישיים, והעסקיים, ולדבוק במטרות שהוצבו למרות קושי ושחיקה , יקבעו את דרכה של החברה להצלחה.
בסדנאות המנהלים ניתנת למנהל הזדמנות להתנסות ולהכיר טכניקות ניהול שונות המותאמות למצבים שונים ומבנה משתנה של ארגונים, מניהול היררכי , דרך ניהול בארגון ממשקי ועד לניהול המטריציוני . על ידי התנסות בניהול והשתתפות במשימות וסימולציות משחקיות שונות וממוקדות מטרה יוכל המנהל ללמד על דינאמיקות התנהגותיות שונות של עובדים ומנהלים בסיטואציות שונות, וכיצד להגיב אליהן , לגלות את סגנון הניהול האישי שלו ולקבל עליו משוב מעמיתיו בארגון, לטעות וללמוד ללא הצורך לשאת בתוצאות אישיות או כלכליות. קבוצת המנהלים תוכל להתגבש כקבוצת עבודה וכקבוצת תמיכה, ובעיקר לייצר תובנות משותפות , שיתורגמו לפעולות אופרטיביות בארגון. 


 
 

פיתוח צוותים

הצוות בארגון מהווה כיום את הבסיס להתפתחות הארגון , התנהלות הצוות בארגון משקפת את חוזק הקשרים המתקיימים בארגון , את תרבות העבודה , ואת המוטיבציות הקיימות בו. כל אילו משפיעים באופן מכריע על יכולתו של הצוות לשתף פעולה עם צוותים אחרים ומחלקות שונות בארגון ולהביא את הארגון לביצועים גבוהים בסביבה משתנה. גיבוש הצוות, שיפור שיתופי הפעולה , שיתוף הידע , חלוקת המשאבים הנכונה , והטמעת השינויים שהארגון עובר דורשים מעבר של הארגון ואנשיו תהליך רתימה הכולל שינוי מחשבתי ולעיתים קרובות גם תהליך רגשי.
שימוש בכלים התנסותיים מאפשר התמודדות מחויכת ועם זאת רצינית המאפשרת רתימה וגיוס של הצוות לטובת מטרות הארגון ושגשוגו.
TIME2PLAY מציעה תוכניות פיתוח ארגוני וימי סדנא התנסותיים אשר מכוונים להתפתחות הצוות בדגש על תוצאות ותוך התבוננות בתהליך.

 

דוגמא מן השטח

התבקשנו לבנות סדנא עבור קורס מנהלים של חברת  ביטוח מוכרת. מטרות הסדנא התמקדו בסוגיות ניהול שונות כגון : יכולתם של המנהלים לרתום את הצוותים עליהם הם מופקדים למשימות ותהליכים שונים בארגון ללא צורך בסמכות, חלוקת זמן נכונה , תכנון מול ביצוע , מחשבה יצירתית.

לצורך מטרות אילו בנינו סדנא בטבע עם משימות שונות בהן ניתנה לכל מנהל האפשרות להוביל משימה בתנאים שונים. מנהלים נדרשו להדריך את הצוותים שלהם בנוגע למהות המשימות ולרתום אותם לביצוע, הם נדרשו להתמודד עם התנגדויות ודילמות שונות שעלו במהלך הביצוע כגון ריבוי דעות, עייפות, שחיקה , כללי משחק משתנים במהלך המשימה בהקבלה לסביבה משתנה בעסקים, ולהוביל בתבונה וביצירתיות.
התוצאות
לאחר כל משימה נעשה עיבוד בו הועלו התובנות המרכזיות מביצוע המשימה ונעשתה העברה לחיי היומיום שאפשרה התבוננות על סגנונות ניהול שונים ודרכי פעולה המתאימות לכל מצב.
המנהלים קיבלו הזדמנות לתרגל ולהטמיע ידע תיאורטי בסביבה נוחה, לקבל פידבק ולהתגבש בתור צוות מנהלים התומך אחד בשני. הם דיברו על שיפור רב בביטחונם כמנהלים ועל יכולתם להבין מצבי התנהלות שונים ודילמות העולות בצורה טובה יותר , ידע אשר יתורגם לניהול בארגונם.


Time2Play - למידה התנסותית, פיתוח מנהלים וצוותים, גיבוש קבוצות באמצעות משחק
מעיין פוקס:  
054-6988895   maayanfu@gmail.com
  בקרו בפייסבוק

~ בניית אתר PureSimple ~